Podsłuchane z urzędu. Czyli ucho Wójta cz. 1

Z życia koalicji

Urzędników i lokalnych przedsiębiorców w Czosnowie obleciał strach. Rozpoczęła się gorączka wyborcza. Do powiatu Wójt zgodnie z tradycją nie wystawia ludzi, którzy chcą startować tylko ludzi których chce Wójt. Tu się nie przekonuje do idei czy programu, ale wzywa się do gabinetu i mówi: „wicie rozumicie my wam chleb dajemy więc musicie pomóc i nazwisko dać na listę” i tak każdy obawia się, że tym razem zaszczytny wyrok Wójta spadnie na niego… a wiadomo chlebodawcy się nie odmawia.

Ludzi trochę trzeba bo Wójt wystawia do powiatu dwie listy: jedne tradycyjnie pod nazwą PSL, druga zaś dla „niepoznaki” nazywa się CENTRUM SAMORZĄDOWE- choć to tez lista PSL-OWSKA.

Do gabinetu wezwano urzędnika, zbladł, czoło spocone idzie po wyrok, myśli: tym razem to ja muszę startować, co ja powiem znajomym przecież ja prywatnie pisowiec, ale odmówić nie mogę. Wychodzi jednak z gabinetu rozradowany, uśmiechnięty od ucha do ucha, krzyczy do kolegów i koleżanek: nie startuje! Co jest? Postawił się? Dziwią się koledzy i koleżanki. Delikwent wytłumaczył:  parytety są a wójt za dużo już facetów ma! Urzędniczki pobladły – no nie to teraz na mnie może paść = mówiły pod nosem, kolega jednak szybko uspokoił towarzystwo- startuje moja żona! Nazwisko to nazwisko!

My też pragniemy uspokoić urzędników i lokalnych przedsiębiorców – wójt już skompletował listy. Możecie spać spokojnie.

Skądinąd to jaką wartość mogą mieć potencjalni radni, którzy nie chcą być radnymi, a startują bo muszą?

W piwnicy Urzędu gdzie mieści się biblioteka trwają starania aby pojawił się zasięg telefonii komórkowej. Czy to z myślą o korzystających mieszkańcach ?-nic z tych rzeczy.  Po remoncie urzędu, wójt swą siedzibę ma w drugim końcu budynku, znacznie oddalonym od biblioteki. Wiewiórki donoszą, że częstym widokiem w urzędzie jest  kierowniczka Biblioteki Anna Maliszewska , która biega  po schodach po wytyczne od Wójta, co należy zamieścić na fb i jaka jest aktualna linia partii czterolistnej koniczynki. Aktywność na fb powoduje, że kursów było kilkanaście dziennie, wójt wiec postanowił poprawić komunikacje i umożliwić kontakt telefoniczny. My jednak popieramy pierwsze rozwiązanie- ruch to zdrowie.

A co słychać u gminnej opozycji?

Zdecydowany Radny:

Wszyscy zastanawiają się czy radny Marcin Manowski wystartuje na Wójta – ostatnio sporo się lansuje na fb- wójt profilaktycznie tak jak przed poprzednimi wyborami straszy urzędników i wszystkich kogo się da, że jak Manowski  nastanie to wszystkich z roboty wyrzuci- aby nie trzymać zainteresowanych w niepewności postanowiliśmy zwrócić się z zapytaniem jak jest decyzja. Mamy odpowiedź!!!!!!!!!!!!!!!! Marcin słynący ze zdecydowania udzielił nam konkretnej odpowiedzi: „Wystartuje na Wójta, albo nie wystartuje”.

Radny Kosmita:

Po ostatniej sesji Rady Gminy znów wszyscy radni patrzyli na swojego kolegę Krzysztofa Bręgoszewskiego jak na kosmitę. Zaczął on wytykać wszystkie błędy stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne i  inne literówki w przygotowanych projektach uchwał- to on czyta uchwały szeptali po kątach, inni dopowiadali czyta to czyta, ale żeby wyłapywać takie rzeczy to już totalny odjazd.

Radny przeszedł samego siebie jak zwrócił uwagę, że w projekcie uchwały sprzedajemy działkę inną niż w  uzasadnieniu – kto by tam zwracał uwagę na takie szczegóły.

Dobry znak:

Zadowolony zaś jest trzeci muszkieter opozycji Piotr Tytkowski. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że znów wygra. Dlaczego? Piotr złamał nogę…. Ostatni raz złamał nogę 4 lata temu również przed wyborami!

Powyższy tekst ma charakter humorystyczny. Przed wyciąganiem daleko idących wniosków, proszę się uśmiechnąć i przejść do kolejnego artykułu 🙂 

Kolejne Ucho Wójta już za dwa tygodnie!

Redakcja KurierNDM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *