Podsłuchane z Urzędu, czyli Ucho Wójta cz. 3

Wina nalewek

Po ostatniej części Ucha Wójta wylała się na nas fala krytyki za błędy w tekście, za „wycieczki osobiste”. Przyznajemy się do błędu. Na swoje usprawiedliwienie mamy chęć wzorowania się na naszym ulubieńcu, tj. urzędniku – celebrycie- to był błąd.  

Buszta Namiestnik

Krystian Buszta postanowił zaskoczyć urzędującego Wójta Leoncina i ogłosić swój start na ten urząd w dniu Święta Gminy. Zaskoczenie było tym większe, że zarówno urzędujący wójt, jak i mieszkańcy nie spodziewali się startu Buszty w rywalizacji o to stanowisko. Naprawdę nic nie wskazywało, że Krystian będzie startował,

………………………… moment, ktoś zaraz zapyta, dlaczego piszemy o Leoncinie, skoro nasz podsłuch działa w urzędzie w Czosnowie? Ano dlatego, że wszystkie decyzje dotyczące startu Krystiana zapadają u Biskupa Antoniego. Dlatego też wszystko wiemy.

Czy Wójtowi nie wystarczy już Czosnów, czy wójt zapragnął rozszerzyć swoje włości? Czy Krystian będzie Wójtem czy Namiestnikiem? Czy będzie urzędował w Czosnowie czy w Leoncinie? Oj! wiele jest tych pytań mieszkańców Leoncina, na bieżąco będziemy starać się je przekazywać.

Warto zwrócić jeszcze uwagę, że gdy Krystek wykonywał polecenia Wójta Czosnowa wszystko szło w miarę dobrze. Problem zaczął się, gdy postanowił podjąć samodzielną decyzję, jednocześnie chcąc podlizać się swojemu Guru z Czosnowa. Zamieścił zdjęcie profilowe na fb przedstawiające go podczas uścisku dłoni z idolem Wójta Antoniego – PSL-owskim marszałkiem województwa Struzikiem. Sondaże zaczęły spadać. Drodzy zwolennicy Krystka, zasugerujcie Waszemu kandydatowi, że mieszkańcy Leoncina nie chcą Wójta-partyjniaka, no a na dodatek PSL kojarzy się z nepotyzmem i kolesiostwem.

P.S. Podobno zdjęcie takie znajduje się także nad łóżkiem przyszłego Wójta. Ale ta informacja nie jest jeszcze potwierdzona.

Depresja Urzędniczki

Wróćmy do Czosnowa. Wzrok urzędników męczy widok jednej z koleżanek, która przygnębiona spaceruje po urzędniczych korytarzach; ograniczyła kontakty z koleżankami i kolegami, jest przygnębiona. Zupełnie nie ta sama osoba, co jeszcze miesiąc wcześniej. Co jest tego powodem?  Otóż urzędniczka ma prawicowe poglądy i jest zwolenniczką obecnych rządów. Niestety, dostała rozkaz Wójta, aby wystartować z list czterolistnej koniczynki. Co ja powiem rodzinie, znajomym? – kłębią się myśli w głowie dotkniętej zaszczytem startowania urzędniczki. Czy to nie zakrawa na pastwienie się Wójta nad podwładnymi?

Czy w urzędzie naprawdę mamy ukrytą kamerę?

Ktoś może powiedzieć, że to o czym piszemy to ściema i jakieś wymysły. Żeby sprawdzić czy nasze informacje są wiarygodne, podajemy skład kandydatów do Rady Powiatu wytypowanych przez Wójta oraz osób, które otrzymały polecenie udziału w wyborach. Już niedługo sprawdzicie Państwo prawdziwość tych informacji…. ach!  to RODO…… więc nie będziemy używać nazwisk, tylko pewnych skrótów, bowiem wybory nie zostały jeszcze ogłoszone.

Przypominamy, że Wójt wystawia dwie listy PSL-owskie; jedna dla niepoznaki zwie się Centrum Samorządowe. I tak w tych wyborach wystartują:

dyrektorka jednej ze szkół, o wiosennym nazwisku,

urzędniczka nadzorująca szkoły,

kierowniczka Biblioteki,

skarbnik Gminy,

urzędnik celebryta – tester nalewek,

przedsiębiorca realizujący intratny przetarg dla Gminy Czosnów,

przedstawiciel lokalnej instytucji mającej siedzibę w Gminie,

dwóch mężów urzędniczek pracujących w wydziale finansowym.

Szok!!!

Przecieracie Państwo oczy ze zdumienia! Wszyscy kandydaci to urzędnicy lub małżonkowie urzędników? Plus właściciel firmy realizującej gminne zlecenia? Pytanie pozostawiamy otwarte. W razie sytuacji konfliktowej pomiędzy mieszkańcami a władzami gminy, po której stronie stanie radny powiatowy? Po stronie mieszkańców czy swego chlebodawcy? ………………………… UPS, Przepraszamy, a jednak jest jedna kandydatka nie pracująca w/lub dla Urzędu Gminy: to córka Wójta!

A w następnym odcinku trochę więcej o kandydatach do Rady Gminy.

 

2 komentarze do “Podsłuchane z Urzędu, czyli Ucho Wójta cz. 3”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *